PORADY > ŚLUB I WESELE W PIGUŁCE > WESELE W PIGUŁCE >


JESTEŚ W STREFIE
Przyjęcie weselne lub też całonocne wesele, to kolejny etap przygotowań. Choć uroczystość ślubną już macie zaplanowaną, to i do organizacji wesela musicie zabrać się odpowiednio wcześniej.


Sala


Sala weselna zamawiana jest najwcześniej podczas całych przygotowań. Dobre, znane miejsca potrafią mieć zajęte terminy na 2 lata do przodu, dlatego też weselne przygotowania zacznijcie właśnie od tego. Szukając sali trzeba kierować się pewnymi kryteriami, które dla Was są ważne – lokalizacją, wyglądem, ceną, dostępnością pokoi. Jeśli macie czas szukajcie takiej sali, która spełni wszystkie z Waszych wymagań lub ich większość.Dekoracje


Dekoracja na sali weselnej potrafi zdziałać cuda i zmienić ją w iście bajkową scenerię. Najkorzystniejszą dla Was opcją jest znalezienie takiej sali/lokalu gdzie ta dekoracja jest już w standardzie i nie trzeba za nią płacić. Na szczęście jest to coraz częstsze. Czasami taka dekoracja nie jest kompletna – niemniej i tak zawsze lepiej jest tylko coś dołożyć, niż robić całą dekorację od początku. Wygląd sali weselnej jest bardzo ważny ponieważ robi wrażenie na gościach, ale jest to również element, który pozostaje widoczny na zdjęciach i filmie.

Gusta ponieważ są różne – nie podlegają dyskusji. Napomknąć jednak trzeba, że dekoracje balonowe zostały wyparte przez materiały oraz światło – świece, lampy wodne, wszelkiego rodzaju podświetlenia. Materiał i światło daje nam wiele możliwości aranżacji danego miejsca.

Co się zaś tyczy samej dekoracji – niezbędnym minimum powinno być wyróżnione miejsce Pary Młodej.

Podczas zamawiania dekoracji i ustalania szczegółów warto wiedzieć, kiedy dekoratorzy mogą wejść na salę oraz do której muszą rozebrać/sprzątnąć dekoracje.Zespół/dj


Wybór odpowiedniego zespołu lub dj`a, to jeden z najważniejszych punktów Waszego wesela. Gdy zespół lub dj będą bawić gości do białego rana, Ci na długo zapamiętają ten wieczór. Dobra zabawa to podstawa. By się jednak dobrze bawić, musicie dobrze wybrać. Pamiętajcie, że to Wasz Dzień i starajcie się ułożyć przebieg wesela wg Waszych wytycznych, jedynie słuchając rad ze strony kapeli.

czytaj więcej...

Kwiaty


Tego dnia kwiaty, to nie tylko bukiet Pani Młodej. Kwiaty są nieodzownym elementem wystroju sali weselnej. Odpowiednio przygotowane kompozycje zachwycą Waszych gości.

W zależności od tego co oferuje Wam lokal weselny, zadbać powinniście o dekoracje kwiatowe na swoim stole oraz stołach gości. Dodatkowo kwiaty można ustawić na stole kawowym, przy stole wiejskim czy też przed salą weselną. Udekorować nimi schody, barierki, parapety. Wszystko to zależy od Waszych możliwości finansowych.Podziękowanie dla rodziców


Elementem prawie każdego wesela jest podziękowanie dla rodziców. Zazwyczaj ma ono miejsce około godziny 22.00 lub od razu po oczepinach. Jego dokładny przebieg ustalacie z osobą prowadzącą weselną zabawę. To co zaproponujecie rodzicom jest kwestią bardzo indywidualną. W większości pojawiają się kwiaty lub słodycze. Możecie także podarować rodzicom praktyczne prezenty, jednakże wydaje mi się, że podarunki na weselu są tylko symbolem. Może więc jakaś pamiątka – obraz na płótnie, grawerowany portret, skrzynka z dobrym winem i indywidualną dedykacją. Czego byście nie wybrali i tak dla rodziców najważniejsze będzie „dziękuję”.Atrakcje


Wasze wesele samo w sobie będzie na pewno wspaniałą atrakcją. Jednak gdybyście chcieli jeszcze uatrakcyjnić ten wieczór i noc możecie swoim gościom zaproponować kilka dodatkowych, ciekawych punktów wieczoru. Każdy z nich możecie dopasować do swoich możliwości finansowych.

Efektownym dodatkiem zamawianym u dekoratorów jest pękający balon. Balon taki pęka podczas Waszego tańca w ściśle określonym momencie, o którym wiecie Wy a nie wiedzą goście.

Możecie także zamówić bar alkoholowy, gdzie dodatkową opcją może być pokaz barmański.

Inną formą atrakcji kulinarnych jest fontanna czekoladowa. Któż się oprze smakowi pysznych owoców oblanych mleczną czekoladą… mniam. Atrakcją wieczoru może być także pieczony, płonący prosiak, który wyjedzie na parkiet i tam zostanie pokrojony.

Jeśli chcecie mieć coś niestandardowego możecie zlecić wykonanie prezentacji multimedialnej ze zdjęć. Będzie to krótka historia Waszej znajomości opowiedziana na wesoło. Jest to także atrakcja dla Was, ponieważ nie uczestniczycie w przygotowaniach do pokazu.

Kolejne – może zamówienie karykaturzysty, który swoimi pracami „zapisze” Was i Waszych gości nieco inaczej. A może płonący kelner, który na przywitanie poda Wam szampana.Transport gości


Jeśli sala weselna znajduje się dość daleko od miejsca, z którego większość gości mogłaby bezproblemowo dotrzeć do domu, warto jest rozważyć decyzję o wynajmie busów do rozwiezienia gości do domu. Powszechnie praktykowaną zaś zasadą jest zorganizowanie gościom autokaru (lub busa) do przewiezienia ich na salę weselną z pod kościoła. Firmy transportowe posiadają szeroki wachlarz autokarów i busów o różnych     rozmiarach, tak by dopasować je do potrzeb klienta