PORADY > PANI MŁODA / PAN MŁODY > TYP FIGURY A MODEL SUKNI >


JESTEŚ W STREFIE
Jaka suknia?

Jak dobrze wiecie moda, w tym także ślubna, zmienia się z roku na rok. Nie patrząc jednak na to czy jesteście modowymi liderkami czy też zbytnio nie interesują Was nowinki i podążacie swoją drogą, musicie przyszłe Panie Młode zdecydować się najpierw na fason sukni. Jest ich kilka a każdy ma swoje „zadanie” w podkreślaniu Waszej sylwetki.


Model klasyczny

Jest to dwuczęściowy strój – czyli gorset uwydatniający biust oraz spódnica – najczęściej rozszerzająca się ku dołowi, która niejako wysmukla i wydłuża oraz zakrywa biodra. Dopasowany gorset podkreśla wcięcie w talii. Ten rodzaj powinny więc wybierać te z Was, które mają typową sylwetkę i są przeciętnego wzrostu. Suknia ta może być albo bardzo skromna – z gładkiego materiału, bez zdobień lub wręcz przeciwnie – bardzo strojna – z draperiami, koronkami czy kryształkami.


Fason w literę „A”

Pasujący praktycznie wszystkim kobietom. Jak sama nazwa wskazuje jest to model, który jest dopasowany w biuście i poszerza się ku dołowi.


Styl Emipre

Są to sukni odcięte pod biustem, uszyte z miękkich materiałów, które opływają sylwetkę. Odcięcie często zaznaczone jest ozdobną tasiemką czy innym rodzajem pasmanterii. Wydłuża sylwetkę a jednocześnie maskuje brak wcięcia w tali. Dobrze w tym modelu wyglądają kobiety o wyższym wzroście.


Model Syrena

Jest to suknia dla tych z Was, które mają nienaganną figurę – dość wąską talię i wyraźnie zaznaczoną linię bioder oraz biust. Obcisły krój sprawia, że suknia taka jest bardzo zmysłowa – przylega do ciała poczynając od biustu a kończąc na udach, gdzie zaczyna się delikatnie rozszerzać.


Model Princess

Jest to ta suknia, o której marzą wszystkie małe dziewczynki, ponieważ wygląda ona niczym     balowa suknia Kopciuszka. Choć piękna – nie pasuje każdej Pani Młodej, a zwłaszcza bardzo     wysokiej lub też wyjątkowo szczupłej. Suknia ta szyta z pionowych cięć wysmukla i wydłuża     sylwetkę, a dopasowana góra pięknie eksponuje talię. Dół jednak jest dość obszerny, dlatego też     drobne, niskie kobiety mogą się w niej czuć przytłoczone.