PORADY > 4 FILARY WESELA > DLACZEGO VIDEOFILMOWANIE JEST TAKIE WAŻNE >


JESTEŚ W STREFIE
Dlaczego videofilmowanie jest takie ważne?

Niektórzy z Was nie przepadają za występami przed kamerą, są i tacy którzy mają awersję jak tylko zobaczą obiektyw. Pamiętajcie jednak, że to nie produkcja hollywoodzka lecz pamiątkowy film. Tego ważnego dnia oczy wszystkich będą skierowane na Was, lecz nasz kamerzysta nie przysporzy Wam dodatkowego stresu. Będzie starał się być Waszym cieniem, będąc koło Was blisko, ale dyskretnie. Dzięki temu nie będziecie odczuwać żadnej dodatkowej presji, a obiektyw kierowany w Waszą stronę będzie praktycznie niezauważalny.

Jeśli zastanawiacie się czy w ogóle wynająć kamerzystę lub nie interesuje Was film z tej uroczystości, musicie pamiętać o tym, że nie robicie tego tylko dla siebie. W końcu nie musicie później tego filmu oglądać, póki oczywiście nie najdzie Was na to ochota. Jednak są osoby, którym bardzo zależy, by móc tę imprezę przeżyć jeszcze raz. To Wasi rodzice, świadkowie, goście i przyjaciele. Pomyślcie też przyszłościowo o Waszych dzieciach. Sami pewnie dalibyście bardzo wiele za to, by móc obejrzeć film z wesela Waszych rodziców. Niestety w większości wypadków jest to niemożliwe – w tamtych czasach możliwości techniczne nie były tak zaawansowane i tak łatwo dostępne jak dzisiaj. Korzystajcie więc w pełni z udogodnień jakie daje Wam współczesność i stwórzcie swoją historię dla pokoleń.


Ślub i wesele to wyjątkowo specyficzne uroczystości i choć z góry wiecie jak będą przebiegać, to nigdy nie przewidzicie co tak naprawdę się wydarzy. Wyobraźcie sobie zatem, że ta długo przygotowywana przez Was uroczystość przeszła Wasze najśmielsze oczekiwania, była wspaniała, ślub był przepiękny, zabawa istotnie do białego rana, goście gratulują Wam mówiąc, że nigdy jeszcze nie byli na takiej imprezie. Z pewnością nie chcielibyście aby zabrakło filmu z takiej imprezy, aby można do niej jeszcze nie raz powrócić. Pamiętajcie – jeśli macie film i nie chcecie go oglądać – wystarczy, że schowacie go głęboko w szafie. Jednak gdy zdarzy Wam się cudowny ślub i wesele, a nie wynajęliście kamerzysty – nic się nie da już zrobić. Nie dopuśćcie do tego błędu.

Pamiętajcie również, że foto nie zastąpi video i odwrotnie. Nic nie odda lepiej atmosfery imprezy niż pamiątkowy film. To na nim zobaczycie dynamikę, usłyszycie jak grał zespół czy DJ, jak klaszczą goście i śpiewają Wam sto lat.

Filmowanie i fotografowanie to zajęcia dla dwóch osób. Zastanówcie się bardzo dobrze w przypadku, w którym ktoś proponuje Wam wykonanie obu usług przez jedną osobę. Jest to fizycznie możliwe, ale nie ma szansy, że obie te usługi zostaną wykonane perfekcyjnie, tak jak nie     da się kamery i aparatu kadrować jednocześnie. Nie warto w ten sposób oszczędzać kosztem     jakości, zwłaszcza, że za materiały foto i video rozliczacie się jakiś czas po ślubie (przynajmniej     w wypadku naszej firmy), więc nie obciąża Waszego i tak napiętego przed uroczystością budżetu.